piątek, 2 września 2016

Tajemniczy diatomit- odmładzająca moc spożywczej ziemi okrzemkowej

 Wyobraźmy sobie cudowny specyfik, który zadba o nasze zdrowie i urodę. Środek ten jest naturalny, łatwo dostępny i niedrogi. O czym mowa? Owym wyjątkowym produktem jest diatomit, czyli innymi słowy spożywcza ziemia okrzemkowa. Jest to środek, który przynosi wiele korzyści dla ludzkiego organizmu. Diatomit składa się w 85 % z krzemionki (SiO2), a zatem wzmacnia chrząstki, ścięgna, naczynia krwionośne, kości i ważne organy. Oprócz krzemu zawiera także inne składniki mineralne jak chociażby wapń, magnez, żelazo czy sód.Spożywcza ziemia okrzemkowa posiada następujące właściwości:
- wspomaga pracę serca
- obniża poziom cholesterolu
- reguluje ciśnienie tętnicze krwi z uwagi na to, że utrzymuje naczynia krwionośne w dobrym stanie.
- usprawnia metabolizm, wspomaga odchudzanie. Przyjmowana rano pomaga ograniczyć apetyt w  ciągu dnia.
- przyspiesza gojenie ran i złamań
- zapobiega oraz leczy osteoporozę- kości szybciej i lepiej odbudowują się przy zwiększonej podaży krzemu
- zapobiega oraz leczy wiele chorób takich jak nowotwory, cukrzyca czy też zapalenie wątroby
- zmniejsza bóle stawów i kręgosłupa, leczy artretyzm
- wspomaga leczenie stanów alergicznych

 Spożywcza ziemia okrzemkowa jest znana głownie ze swoich właściwości detoksykujących, a więc oczyszcza organizm z toksyn, bakterii, grzybów, pierwotniaków, pasożytów, endotoksyn, pestycydów, pozostałości po lekach i metali ciężkich. Oczyszczanie organizmu trwa kilka miesięcy i w trakcie tego procesu mogą pojawić się różne nieprzyjemne symptomy takie jak : bóle głowy, złe samopoczucie, zmiany skórne, opuchlizny czy zaburzenia hormonalne. Jest to związane z detoksykacją oraz ustępuje po jakimś czasie.
 Diatomit znajduje swe zastosowanie także w pielęgnacji skóry głównie z powodu dużej ilości krzemu, który jest niezbędny do syntezy kolagenu oraz elastyny. Co więcej produkt ten zapobiega procesom starzenia, wzmacnia skórę, włosy oraz paznokcie, uszczelnia naczynia krwionośne. Pomaga w problemach skórnych takich jak czyraki, trądzik, łuszczyca, egzemy, owrzodzenia, oparzenia, odmrożenia, odleżyny. Stosowana zewnętrznie złuszcza naskórek, zwalcza trądzik ( stosowana w postaci maski) , dotlenia skórę, poprawia jej koloryt. Ziemię okrzemkową spożywamy zaczynając od 1 łyżeczki dziennie, aż stopniowo dojdziemy do 3 łyżeczek. Można ją zmieszać z wodą bądź sokiem. Tempo zwiększania dawki zależy od indywidualnych reakcji organizmu, należy zatem bacznie obserwować swoje odczucia. Jeśli wystąpią niepokojące, grypopodobne objawy oznacza to, że proces detoksykacji przebiega zbyt szybko. Wówczas należy zmniejszyć dawkę do 1/2 łyżeczki. W trakcie terapii niezbędnym jest wypijanie około 2 litrów wody dziennie. Kurację stosujemy przez kilka miesięcy. Należy pamiętać, że nie wolno podawać ziemi okrzemkowej dzieciom poniżej 12 roku życia. Ponadto musimy przy tym uważać, aby nie dopuścić do zapruszenia  oczu ponieważ ziemia okrzemkowa w przypadku dostania się do oczu może je wysuszać. Co więcej, nie wolno wdychać produktu ponieważ może spowodować podrażnienie dróg oddechowych, a nawet doprowadzić do pylicy płuc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz