czwartek, 2 czerwca 2016

Płynne złoto prosto z Syberii


Moda na kosmetyki pochodzenia naturalnego, zawierające substancje pozyskiwane z upraw ekologicznych trwa nieustannie od kilku lat. Jest to doskonała alternatywa dla produktów pielęgnacyjnych pochodzenia chemicznego powszechnie dostępnych w drogeriach. Ponieważ wzrasta świadomość konsumentów co do szkodliwości wielu substancji dodawanych do tradycyjnych kosmetyków, wiele osób zaczyna sięgać po bardziej naturalne rozwiązania jeśli chodzi o pielęgnację skóry.
Doskonałym przykładem rośliny znanej ze swojego korzystnego oddziaływania na skórę oraz błony śluzowe jest rokitnik. Rośnie on między innymi na Syberii, w Chinach, Nepalu, Indiach, północnym Pakistanie i Afganistanie. Najbardziej cennym produktem pozyskiwanym z tej rośliny jest olej wytłaczany z jej owoców. Wyróżnia się on pomarańczowo- czerwonym kolorem oraz dość intensywnym zapachem. Olej z rokitnika posiada wybitne właściwości odżywcze oraz wspomagające gojenie naskórka, błon śluzowych, ran, oparzeń, ubytków czy stanów zapalnych i alergicznych skóry. Jako ciekawostkę można dodać, że rokitnik był szeroko stosowany w leczeniu oparzeń po katastrofie w Czarnobylu, a także po radioterapii. Roślina jest niezwykle cenna z uwagi na bogactwo witamin oraz składników odżywczych, które zawiera. Posiada witaminę A, B, C, D, E, K, P oraz kwasy Omega 3,6,9 czy mikroelementy (między innymi cynk, wapń, żelazo), a także antyoksydanty. Roślina zawiera również kwas Omega 7, który silnie wpływa na procesy regeneracyjne w skórze, wspomaga ziarninowanie uszkodzonej skóry, a tym samym procesy gojenia. Olej z rokitnika to bez wątpienia prawdziwy eliksir młodości ponieważ silnie regeneruje naskórek, uelastycznia go i zapobiega wystąpieniu zmarszczek. Dodatkowo zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz działaniem wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia.
Aby wykorzystać wspaniałe właściwości oleju z rokitnika należy aplikować go na skórę w formie nierozcieńczonej na blizny, wypryski, drobne rany, bądź w rozcieńczeniu do 5 % ze względu na intensywną barwę powodującą przejściowe zażółcenie skóry. Kilka kropli oleju możemy dodawać do ulubionego kremu bądź serum do twarzy lub balsamu do ciała w celu wzbogacenia tych kosmetyków.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz