wtorek, 26 lutego 2013

Wazelina dobra na wszystko

Pewnie większość z Was o ile używa wazeliny, stosuje ją w ramach pielęgnacji ciała, czy twarzy. Chcę Wam zaprezentować kilka innych, niestandardowych użyć tego popularnego środka.1. Pielęgnacja skórzanych butów- posmarujcie takie obuwie wazeliną, a ochronicie je przed mrozem, czy przemakaniem. Poza tym dla przykładu, lakierowanej skórki nie można pastować zwykłymi środkami, dostępnymi w sklepach. Wystarczy jednak przetrzeć lakierowane buty szmatką z odrobiną wazeliny, a szybko odzyskają piękny połysk i zostaną odpowiednio zabezpieczone.

2. Usunie plamy na ubraniach- jeśli poplamiłaś ulubioną bluzkę, np szminką, wazelina przyjdzie z pomocą. Należy natrzeć nią plamę, zostawić na kilka godzin. Następnie pierzemy ubranie w pralce, w temp. ok 30 stopni.

3. Do polerowania mebli- z pomocą zwykłej szmatki oraz wazeliny wyczyścisz tłuste plamy na meblach. Jeśli dziecko zrobi ci psikusa i przyklei np gumę to stołu, z łatwością ją usuniesz za pomocą naszej poczciwej wazeliny. Wystarczy, że natrzesz nią miejsce, gdzie znajduje się guma i pozostawisz na kilka godzin. Guma sama odejdzie, nie będzie po niej śladu, ani plam.

4. Przedłuża trwałość perfum- wystarczy, że posmarujesz skórę odrobiną wazeliny, następnie miejsce to spryskasz perfumami, a będziesz się cieszyć ich zapachem przez dłuższy czas. Wzmocni to także intensywność perfum.


5. Na nieproszonych gości- masz w domu mrówki? Nasmaruj miejsca, którymi chadzają, a nie będą w stanie tego robić po lepkiej drodze.

6. Na skrzypiące zawiasy- posmaruj je wazeliną, a nie pozbędziesz się problemu. Gdy posmarujesz nią koniec żarówki, w przypadku przepalenia, szybciej ją wykręcisz.

1 komentarz:

  1. Też ostatnio pisałam na temat wazeliny, ale o usuwaniu plam jeszcze nie słyszałam :)

    OdpowiedzUsuń